• Ponožková výzva

• Dňa 21. marca sme sa spoločne s našimi žiakmi zapojili do ponožkovej výzvy. Ponožková výzva sa každoročne spája so Svetovým dňom Downovho syndrómu. V tento deň sa na znak oslavy ľudskej jedinečnosti nosia dve rozdielne ponožky. Cieľom je šíriť povedomie o ľuďoch s Downovým syndrómom a tiež dôležitosti rešpektovania a prijatia všetkých členov spoločnosti.  Symbol odlišných ponožiek nám pripomína, že každý sme iný, no práve to robí náš svet pestrejším a lepším.

• Korčuliarsky výcvik úspešne ukončený

• Od októbra do marca sa žiaci našej školy zúčastňovali korčuliarskeho výcviku.

Cieľom tejto pohybovej aktivity bolo naučiť deti sa prirodzene pohybovať, prekonávať strach z kĺzavého pohybu, zvyšovať odolnosť organizmu intenzívnou pohybovou činnosťou.

Výcvik bol vedený rôznymi hrovými aktivitami – tlačenie hrazdičky, zbieranie pukov, slalom medzi kužeľmi, udržiavanie rovnováhy prekračovaním prekážok…

Každú úlohu deti zvládli s úsmevom aj pádom, strachom aj odhodlaním. Veríme, že zážitok z korčuliarskeho výcviku ich bude dlho sprevádzať a v tejto pohybovej aktivite budú pokračovať.

• Vážení rodičia,

zápis do 1. ročníka sa na našej škole uskutoční v utorok -  4. apríla 2023 od 13:30 do 15:30 hod.

•  v prípade nevyhovujúceho termínu je možnosť prihlásenia sa v inom termíne  od 1.4. do 30 4. 2023  po dohode s riaditeľkou školy – 0908 747 712

Zápisu sa zúčastnia všetky deti narodené od 1. 9. 2016 do 31. 8. 2017. Zákonný zástupca je povinný prihlásiť svoje dieťa na plnenie povinnej šk. dochádzky.

Ak dieťa dosiahne šesť rokov veku do 31. 08. 2023 a je pravdepodobné, že nedosiahne školskú spôsobilosť, rodič požiada o pokračovanie v plnení povinného predprimárneho vzdelávania v materskej škole (v minulosti odklad šk. dochádzky).

1. K zápisu je potrebné priniesť:

• vypísanú prihlášku  - vytlačenú elektronickú z webu školy (podpísanú oboma rodičmi)
              • občiansky preukaz zákonného zástupcu (k nahliadnutiu)

Prihlášku je možné vypísať aj priamo v škole. Ak nemáte možnosť vytlačiť a podpísať prihlášku doma, vytlačíme a podpíšete ju ( obaja zákonní zástupcovia) priamo na mieste.

Zákonný zástupca dieťaťa so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami spolu s prihláškou predkladá aj písomné vyjadrenie zariadenia výchovného poradenstva a prevencie, vydané na základe diagnostického vyšetrenia dieťaťa.

2. Ak žiadate o predčasné zaškolenie, je potrebné priniesť:

• vypísanú prihlášku  - vytlačenú elektronickú z webu školy (podpísanú oboma rodičmi)
              • vyplnenú žiadosť o predčasné zaškolenie
              • občiansky preukaz zákonného zástupcu (k nahliadnutiu)

Prílohami k žiadosti o predčasné zaškolenie sú:

• posúdenie školskej zrelosti zariadením výchovného poradenstva a prevencie
              • odporučenie všeobecného lekára pre deti a dorast
              • potvrdenie o plnení povinného predprimárneho vzdelávania (vydáva materská škola)

Prílohy k žiadosti a predčasné zaškolenie je potrebné doručiť do školy najneskôr do 1. júna 2023.

Na základné vzdelávanie možno výnimočne prijať dieťa, ktoré nedovŕšilo šiesty rok veku. Odporúčame tento krok dôkladne zvážiť. V elektornickej prihláške uvediete do poznámky: "Predčasné zaškolenie".

3. Ak žiadate o osobitný spôsob plnenia školskej dochádzky (OSŠD) - Vaše dieťa bude navštevovať školu v zahraničí - je potrebné do školy doručiť:

• vypísať elektronickú prihlášku na webe školy
              • vypísať žiadosť o OSŠD
              • prefotený rodný list dieťaťa

Uvedené dokumenty vytlačte, podpíšte a pošlite oskenované mailom na adresu:  zsvdm4@gmail.com

4. Ak chcete požiadať o pokračovanie plnenia povinného predprimárneho vzdelávania - PPV (kedysi odklad):

Ak je pravdepodobné, že dieťa, ktoré dosiahne šesť rokov veku do 31. 08. 2022 (vrátane), nedosiahne školskú spôsobilosť, riaditeľ základnej školy odporučí zákonnému zástupcovi, aby dieťa pokračovalo v plnení povinného predprimárneho vzdelávania v materskej škole na základe písomného súhlasu príslušného zariadenia výchovného poradenstva a prevencie, písomného súhlasu všeobecného lekára pre deti a dorast a s informovaným súhlasom zákonného zástupcu.

Aj v takom prípade je však nutné zápis v základnej škole absolvovať a informovať základnú školu o skutočnosti, že dieťa bude mať predĺžené predprimárne vzdelávanie. V elektornickej prihláške uvediete do poznámky: "Dieťa bude pokračovať v plnení povinného predprimárneho vzdelávania v materskej škole"

Potrebné dokumenty:

• vypísaná prihláška  - vytlačená elektronická z webu školy (podpísanú oboma rodičmi )
              • občiansky preukaz zákonného zástupcu (k nahliadnutiu)

Prílohami k pokračovaniu povinnej školskej dochádzky sú:

• písomný súhlas zariadenia výchovného poradenstva a prevencie,
            • písomný súhlas všeobecného lekára pre deti a dorast
            • informovaný súhlas zákonného zástupcu.

Dokumenty bude potrebné doručiť do školy najneskôr do 1. júna 2023, preto je potrebné v dostatočnom časovom predstihu požiadať o termín vyšetrenia v zariadení výchovného poradenstva a prevencie.