• Triedny výlet - 6. ročník- Bažantnica Starý Tekov

• Žiaci 6. ročníka pod vedením p. uč. Grausovej si príjemne odpočinuli uprostred slovenskej prírody. V penzióne Bažantnica v Starom Tekove si pozreli bažantiu farmu, ktorá sa pýši unikátnou zbierkou cenných zvierat. Okrem okrasných bažantov tu videli napríklad i  klokany červené, ktoré milujú  predovšetkým deti.

• DAB - Ferdo Mravec

• Dňa 7.júna  2019 sme navštívili DAB v Nitre, kde si žiaci 1.-5. ročníka pozreli rozprávku Ferdo Mravec.

Kto by nepoznal dobrodruha Ferda? Odvážneho mravca, ktorý opustil mravenisko a vybral sa v ústrety nebezpečenstvám sveta! Zažil prvú lásku i prvé sklamanie! Musel čeliť nebezpečenstvám, ktoré naňho číhali na celkom obyčajnej lúke!

Okrem Ferda zľudoveli aj ostatné postavičky Sekorovej svetoznámej knihy – smiešny všadebol a vševed Truhlík, stále namosúrený slimák či krásna, ale krutá a povrchná lienka.

Zažili sme veľký výlet do sveta chrobáčikov, v ktorom je aj malá šálka veľká ako kostolná veža a vyšplhať sa na púpavu predstavuje pre chrobáka veľké akrobatické číslo.

Úsmevné dobrodružstvá Ferda Mravca sú určené pre divákov a ich rodičov, ktorí sa aspoň na chvíľu chcú vrátiť do detstva.Bol to skvelý kultúrny zážitok!

Pred divadlom sme sa vyšantili na detskom ihrisku.

• MDD

• MDD oslávili žiaci 1. stupňa spoločenskými hrami a športovými súťažami, ktoré pre nich pripravili žiaci 9. ročníka. Žiaci 5.-8. ročníka strávili MDD s vojakmi v kasárňach v Leviciach.

• Návšteva Atlantis Centra v Leviciach

• Dňa 15.5.2019 navštívili Atlantis Centrum žiaci 1.-5. ročníka, ktorí si vybrali program Život v kozme - Vesmír; Vývoj zemegule - Dinosaury.

Dňa 5.4. 2019 navštívili šiestaci a ôsmaci Atlantis Centrum v Leviciach. Vybrali si programy:Ľudské telo- Zázraky života; Drogy Nie!  a 9 D simulátory.

Všetkým sa veľmi páčilo. Užili si hlavolamy, bublinkový svet a mnohé ďalšie zaujímavosti, ktoré centrum ponúka.

• Festival kumštu, remesla a zábavy - Banská Štiavnica - 24.5.2019

• Žiaci našej školy navštívili 24.mája 2019 Festival  kumštu, remesla a zábavy v Banskej Štiavnici, ktorý sa konal na nádvorí Starého zámku. Pozreli sme si bábkové divadlo TYJÁTR a CONCORDIA. Počas dňa nás zabával historický šaško FJODOR. Vo svojom veselom vystúpení sa predstavilo DUO Kyseli Krastafci, pozreli sme si školu žonglovania. Veľmi nás zaujali štiavnickí fajkári a ich výroba fajok. Ďalej sa nám predstavili hrnčiari, kováči, pradiari, pletiari, košíkari, drotári, výrobcovia hračiek a švihadiel.Žiaci sa oboznámili s tradičnými slovenskými remeslami. Nakúpili si rôzne výrobky na pamiatku.A nechýbali ani sokoliari. Bol to deň plný zážitkov a zábavy.

• English Star

• English star

Dňa 10.05.2019 sa na našej škole uskutočnila medzinárodná súťaž English Star. Naši žiaci sa umiestnili nasledovne:

1. miesto – Sofia Kramárová (6.r) – 88%

2. miesto – Diana Kálayová (9.r) – 78 %

3. miesto – Sandra Leváková (8.r) – 65 %

Gratulujeme úspešným riešiteľom a všetkým zapojeným do súťaže.

Dúfame, že sa naša škola zapojí do tejto súťaže aj budúci školský rok.

• Technika - príprava pokrmov - studená kuchyňa

• Studená kuchyňa

Dňa 13.5. 2019 sa v rámci predmetu Technika na našej škole žiaci učili ako pripravovať pokrmy studenej kuchyne. Žiaci 5. ročníka pracovali vo dvojiciach a mali za úlohy pripraviť podľa výberu sladký alebo slaný pokrm studenej kuchyne. Žiaci boli veľmi kreatívni a šikovní. V priebehu 45 minút dokázali vytvoriť veľmi kreatívne, ale aj chutné pokrmy. Navzájom si pomáhali a spolupracovali v príprave pokrmov. Žiaci 5. ročníka boli z tejto aktivity veľmi nadšení a zároveň ponúkli svoje pokrmy aj iným žiakom. Ostatní žiaci uvedené pokrmy veľmi chválili. Takže piataci, dúfame, že podobné kreatívne nápady využijete aj doma pre svojich rodinných príslušníkov.

• Deň matiek

• Druhú májovú nedeľu si naši žiaci pripomenuli

Deň matiek kultúrnym programom ,

ktorým potešili mamičky

• Zelený deň - Deň Zeme

• Deň Zeme sme si pripomenuli na škole tematickým vyučovaním, ktoré pripravili žiaci 2. stupňa pre mladších spolužiakov.Pripravili pre nich zaujímavé prezentácie, vysvetlili im prečo si každoročne pripomíname tento deň. Vyskúšali si správne triedenie odpadu, zasúťažili si. Vyrobili si pekné čelenky, vyfarbovali omaľovánky s danou tematikou. Žiaci 9. ročníka im zahrali krátku scénku.Starší žiaci si vyskúšali rolu učiteľov a mladším sa veľmi páčilo takéto vyučovanie.