• Oznam

• Farský úrad vo Veľkom Ďure pozýva a oznamuje žiakom, rodičom žiakov a učiteľom, že sv. omša na úvod nového školského roka 2020/2021 bude v utorok 1.9.2020 o 18:00 hod. vo farskom kostole sv. Martina vo Veľkom Ďure. Sv. omša bude obetovaná najmä za žiakov a učiteľov. Vstup do kostola je s rúškom. Všetci žiaci, rodičia, učitelia sú srdečne pozvaní.

• Školský rok 2020/2021

• Vyučovanie v školskom roku 2020/2021 začína od 2.9.2020. Dochádzka na vyučovanie je pre žiakov povinná!

Záhájenie školského roka 2020/2021

Príchod do školy od 7.45hod. do 8.00hod. - žiaci prichádzajú do svojich tried. Privítanie žiakov a otvorenie školského roka bude prebiehať v jednotlivých triedach bez prítomnosti rodičov. Žiaci po privítaní odchádzajú domov približne o 8.30hod.

Žiadame rodičov žiakov 1.ročníka, aby sa spolu so žiakmi sústredili o 8.20hod. pred vchodom do budovy školy. Po skončení časti programu bude pre rodičov 1.ročníka uskutočnená prvá triedna schôdza rodičov.

Školský klub detí školská jedáleň začínajú svoju činnosť dňa 3.septembra 2020.

_____________________________________________________

Pokyny ZŠ Veľký Ďur

V čase od 2.9.2020 do 14.9.2020 je používanie rúšok v interiéri pre žiakov II.stupňa povinné. Pre žiakov I.stupňa je používanie rúšok odporúčané.

Telocvičňa sa do 20.9.2020 nevyužíva.

Zákonný zástupca predkladá:

Tlačivá budú k dispozícii pred budovou ZŠ v tlačenej podobe v pracovných dňoch od 26.8.2020 do 31.8.2020 v čase od 7.00 hod. do 15.00hod.

Pokyny ZŠ Veľký Ďur - pokyny_ZS___Vel__ky___D__ur.docx

• Rodičovská brigáda

• V sobotu dňa 22.augusta sa uskutočnila rodičovská brigáda. Napriek malej účasti sa stihlo urobiť množstvo práce - na prízemí sa maľovali zárubne aj dvere, umyli sa vchodové dvere, okná na chodbe a v jedálni, presadili sa izbové kvety, presúval sa školský nábytok.

Všetkým zúčastneným patrí naše veľké ĎAKUJEME. Zároveň ďakujeme aj všetkým, ktorí akoukoľvek pomocou pomohli zlepšiť prostredie v priestoroch našej školy aj počas osatných dní. Veríme, že týmito aktivitami budú inšpiráciou aj pre ďalších rodičov, aby sme mohli spoločne ďalej skvalitňovať našim deťom každodenný pobyt v škole.

• Čo bude potrebovať prvák v škole

• Milí rodičia!

V tomto školskom roku sa Vaše dieťa stane prvákom. Je to pre neho, ale aj pre Vás veľká zmena. Dovoľte, aby sme Vám v predstihu predložili zoznam vecí, ktoré bude prvák potrebovať pred nástupom do školy.

• školská aktovka
            • prezúvky (nie šľapky) - budú uložené v skrinkách
            • peračník : 2 mäkké ceruzky (č.1), strúhadlo, guma, pravítko (trojuholníkové), pastelky, zelené pero, nožnice, tyčinkové lepidlo. Pero na písanie zatiaľ nekupovať , budú používať až neskôr
            • školské dosky (stačia malé)
            • obaly na zošity ( 3x veľké A4, 6x malé A5, obal na zápisník)
            • telesná výchova : vrecúško na gumičku - v ňom tepláková súprava, tenisky s bledou podrážkou, tričko, krátke nohavice, ponožky, švihadlo. KAŽDÚ ČASŤ ÚBORU PROSÍME OZNAČIŤ MENOM.
            • výtvarná výchova : vrecúško na gumičku - v ňom vodové farby, 2 - 3 ploché štetce, handričku a hubku, plastelína, voskové pastelky a zásteru alebo staré tričko.
            • hygienické potreby : vrecúško - v ňom 1ks antibakteriálne tekuté mydlo, textilné uteráky (zatiaľ nebudú používať), rezervné rúško.

Obec Veľký Ďur zabezpečila pre každého prváčika potrebné zošity, učebnice a ďaľšie učebné pomôcky a sú už pripravené v škole. Ďakujeme!

Tešíme sa na Vás 2.septembra :)​​​​​​​

• Brigáda v škole v sobotu 22.8.2020

• Milí rodičia a priatelia školy,

letné prázdniny sa nám pomaly končia a žiaci opäť zasadnú do školských lavíc. Ako mnohí viete, počas posledných mesiacov prebiehala na našej škole rozsiahla rekonštrukcia a deti sa tak môžu tešiť na vynovené priestory školy. Murárske a elektrikárske práce sa ukončili a počas posledných dní pracujú všetci zamestanci školy na tom, aby sme do septembra stihli všetko upratať a nachystať. Je toho naozaj dosť, preto by sme Vás, milí rodičia a priatelia školy, chceli požiadať o pomoc.Tí z Vás, ktorí máte chuť a čas, pozývame na RODIČOVSKÚ BRIGÁDU, ktorá sa uskutoční v sobotu 22.8.2020 o 8.30hod. Svoju prípadnú účasť môžete nahlásiť p.riaditeľke L.Machovej.

ĎAKUJEME a tešíme sa na Vás :)