• DEŇ JABLKA

• Z jari bolo nežným kvetom, na konári zrelo letom. Dnes je pekné, guľaté a vy ho chutnáte. Čo je to? JABĹČKO!

21.október bol vyhlásený za Svetový deň jablka. Ani my v škole sme na tento deň nezabudli a pripomenuli sme si ho rôznymi aktivitami, ktoré pre deti pripravili naše skvelé pani učiteľky. Deti si zaspievali pesničku Červené jabĺčko, pozreli prezentáciu o význame a zložení jablka, vypracovali pracovné listy s jabĺčkovou tématikou, súťažili o najmenšie, najväčšie a najkrajšie jablko, nechýbal ani jablkový tanec, jablkové občerstvenie a rôzne súťaže... Žiaci si v tento deň užili kopec zábavy!

• EKOALARM - Zber kefiek

• Naša škola sa zapojila do programu nadácie Ekoalarm "Zber kefiek". Použité zubné kefky, ktoré by inak skončili na skládke, budú zrecyklované a premenené na koše na triedený zber odpadu. Tieto nádoby potom nadácia venuje slovenským školám.

Použité zubné kefky môžete priniesť do školy a vhodiť do krabice, ktorá je umiestnená pri vedľajšom vchode. Vopred ďakujeme všetkým, ktorí sa do zberu zapoja a prispejú tak k minimalizácii tvorby plastového odpadu a zároveň pomôžu našej škole!

• Vyhodnotenie zberu šípok

• TRIEDY

1.miesto - 3.ročník (54,8kg)

2.miesto - 6.ročník (25,3kg)

3.miesto - 8.ročník (22,2kg)

JEDNOTLIVCI

1.miesto - Matej Mozdík (19kg)

2.miesto - Natália Porubská (14,6kg)

3.miesto - Filip Záhumenský (13,2kg)

Všetky ročníky spolu nazbierali 189,05 kg šípok! SUPER!

• Jeseň v našej škole

• Jeseň tento rok zavítala aj k nám do školy. Je to ročné obdobie, ktoré ponúka nádherné prírodné materiály na výzdobu a svojou farebnosťou priťahuje pozornosť nás všetkých.

Vďaka kreativite rodičov a žiakov máme v našej škole krásnu výstavku.

• Európsky deň jazykov

• Každoročne sa 26.septembra oslavuje Európsky deň jazykov, ktorý bol vyhlásený Radou Európy v roku 2001. Cieľom je upozorniť na dôležitosť učenia sa jazykov a podporiť rozvoj jazykovej a kultúrnej rozmanitosti.

Na našej škole sme si ho pripomenuli naozaj špeciálne. Žiaci II.stupňa si pripravili pre mladších žiakov hodiny v cudzích jazykoch - 6.ročník v nemeckom, 7.ročník v anglickom, 8.ročník v ruskom a 9.ročník v maďarskom jazyku.

Na hodine nemeckého jazyka sme sa naučili počítať, dozvedeli sme sa rôzne zaujímavosti, absolvovali sme test a dokonca sme mohli naživo vidieť A.Einsteina a A.Hitlera.

U siedmakov sa dozvedeli viac o budovách v UK, žiakov zapájali do komunikácie v anglickom jazyku a zážitok bol vidieť naživo kráľovnú Alžbetu II. a W.Shakespeara.

Na hodine ruštiny sme sa učili básničku, pomenovať zvieratká a pozreli sme si obľúbenú rozprávku Máša a medveď v ruskom jazyku.

Deviataci nám pripomenuli niečo z minulosti našich susedov - Maďarov, absolvovali sme test, aby si overili, ako sme počúvali a tí čo majú radi maďarské špeciality ako guláš alebo perkelt sa dozvedeli, ako ich pripraviť.

Žiakom II.supňa a p.učiteľke E.Dražkovičovej veľmi pekne ďakujeme, že sa im podarilo pripraviť túto skvelú akciu!

• BUĎ - FIT olympiáda

• Dňa 27.9.2019 sa žiaci 1. - 4.ročníka zúčastnili športovej olympiády v ZŠ Lok. Svoje sily si zmerali s tromi školami: ZŠ Lok, ZŠ Beša a ZŠ Hronské Kosihy. V družstve súťažilo 10 žiakov. Získali 2.miesto v netradičných disciplínach a chlapci aj 2.miesto vo futbale. Okrem toho sa podarilo niektorým jednotlivcom získať "olympijské medaily" nasledovne:

V kategórii mladších žiakov

Šimon Kúkel - bronzová medaila v skoku do ďiaľky

Terezka Horváthová - zlatá medaila v behu na 50m

Priska Osvaldová - zlatá medaila v behu na 200m, zlatá medaila v skoku a bronzová v hode kriketkou

V kategórii starších žiakov

Oliver Boldizsár - bronzová medaila v skoku do ďiaľky