• Nová riaditeľka školy

     • 1. júla 2019 nastúpila do funkcie riaditeľky školy PaedDr. Lucia Machová. Želáme pani riaditeľke veľa úspechov v jej zodpovednej pedagogickej a riadiacej práci.

     • Poďakovanie

     • Vážení kolegovia,

      skončil sa školský rok a odchádzate na zaslúženú dovolenku. Chcem sa poďakovať celému pedagogickému kolektívu za prácu, ktorú odvádzajú. Konkrétne pani učiteľke Mgr. Márie Baškovej, vyučujúcej v 3. ročníku, do ktorého chodil i môj vnuk Oliver Boldizsár. Bola som veľmi spokojná, som i ja učiteľka  ročníkov 5-9 v ZŠ v Nových Zámkoch. Byť učiteľom je to najkrajšie povolanie na svete, no žiaľ, v súčasnosti je aj veľmi ťažké, lebo sme čoraz viac zaťažení zbytočnosťami. Veľmi pozorne sledujem svojho vnúčika a môžem úprimne povedať, že má výbornú pani učiteľku . A som rada, že rád chodí do školy. 

      Prajem krásne slnečné dni, načerpanie energie a potom veľa dobrých žiakov.

      S úctou   Mgr. Helena Boldizsárová

       

      Ďakujeme p. Mgr. Helene Boldizsárovej za jej úprimné slová.
       

     • 10. Juniáles - vyhodnotenie školského roka

     • Dňa 27.júna 2019 sa konal v kultúrnom dome 10.Juniáles. V tento deň prídu naši žiaci slávnostne vyobliekaní do kultúrneho domu. Pán riaditeľ, v predvečer posledného školského dňa vyhodnocuje školský rok, odmení najsprávnejšiu triedu, najsprávnejších žiakov, vyhodnotí súťaže , ktoré prebiehali počas roka i víťazov zberov. Po vyhodnotení sa lúčia deviataci so spolužiakmi, učiteľmi, zamestnancami školy. Pripravili si i pekný rozlúčkový tanec. Do kultúrneho programu prispeli i žiačky 5. a 7. ročníka peknými tancami. A predsa tento rok bol trochu iný. Okrem deviatakov nás čakala ešte jedna rozlúčka. Pán riaditeľ Mgr. Ľudovít Frtús odchádza do dôchodku. Za jeho 36 ročné pôsobenie na škole sa mu poďakovali zástupcovia jednotlivých tried peknými kytičkami a žiaci 8. ročníka si pre neho pripravili poďakovanie za jeho celoživotnú prácu na našej škole.Rozlúčiť sa s pánom riaditeľom prišli aj minuloroční deviataci. Po oficiálnej časti prišla - diskotéka. O výbornú náladu sa staral p. Dušan Čaplák. Všetci sa výborne zabávali. Poďakovanie patrí aj rodičom žiakov 9. ročníka, ktorí organizačne pripravili Juniáles.

     • Štúrovo - 26.jún 2019

     • Najsprávnejšou triedou v tomto školskom roku sa stala 2. trieda pod vedním p. uč. Mgr. M. Frtúsovej. Na 2. mieste sa umiestnila 9. trieda pod vedením p. uč. PaedDr. Z. Frtúsovej. Žiaci týchto víťazných tried dostali za odmenu výlet do Štúrova. Spolu s nimi si užili horúci slnečný deň na kúpalisku Vadaš aj najsprávnejší žiaci z jednotlivých ročníkov. Samozrejme na záver, pred odchodom z kúpaliska, každý žiak dostal za odmenu zmrzlinu.

     • DAB - Zaľúbený Shakespeare

     • Žiaci 5.-8. ročníka navštívili 20.júna 2019 DAB v Nitre sa pozreli si divadelnú hru Zaľúbený Shakespeare.

      Bol to pekný kultúrny zážitok.

       

      Pozývame vás do Londýna roku 1593, do fascinujúceho sveta alžbetínskeho divadla. William Shakespeare stojí ešte len na prahu svojej slávy a práve v čase, keď sa odohráva náš príbeh, má veľkú tvorivú krízu... Stretne však mladú aristokratku Violu de Lesseps, ktorá prezlečená za mladého chlapca prichádza na herecký konkurz do jeho novej, ešte nenapísanej hry.

      Shakespeare, zaľúbený do mladej aristokratky, píše svoje nesmrteľné dielo, najznámejšiu tragédiu všetkých čias Romeo a Júlia, pričom sám v skutočnosti prežíva to, o čom píše vo svojej hre. Romantický príbeh je kombinovaný s prevlekovou komédiou a s ironickým pohľadom do zákulisia alžbetínskeho divadla a ponúka aj množstvo odkazov na históriu, dobové reálie a známe osobnosti tej doby. Cituje tiež iné známe shakespearovské tragédie, komédie či sonety. Môžete sa tešiť na spektakulárnu inscenáciu so živou renesančnou hudbou, ktorá vás prenesie do alžbetínskej doby.

      Divadelná adaptácia vznikla na základe slávneho a cenami ovenčeného filmu (7x Oscar, 3x Zlatý glóbus a 3x BAFTA) Zamilovaný Shakespeare (Shakespeare in Love, 1998) a divadelnú premiéru mal titul v júli 2014 v Noël Coward Theatre na londýnskom West Ende v produkcii Disney Theatrical Productions and Sonia Friedman Productions

       

       

     • Triedny výlet - 6. ročník- Bažantnica Starý Tekov

     • Žiaci 6. ročníka pod vedením p. uč. Grausovej si príjemne odpočinuli uprostred slovenskej prírody. V penzióne Bažantnica v Starom Tekove si pozreli bažantiu farmu, ktorá sa pýši unikátnou zbierkou cenných zvierat. Okrem okrasných bažantov tu videli napríklad i  klokany červené, ktoré milujú  predovšetkým deti.

     • DAB - Ferdo Mravec

     • Dňa 7.júna  2019 sme navštívili DAB v Nitre, kde si žiaci 1.-5. ročníka pozreli rozprávku Ferdo Mravec.

      Kto by nepoznal dobrodruha Ferda? Odvážneho mravca, ktorý opustil mravenisko a vybral sa v ústrety nebezpečenstvám sveta! Zažil prvú lásku i prvé sklamanie! Musel čeliť nebezpečenstvám, ktoré naňho číhali na celkom obyčajnej lúke!

      Okrem Ferda zľudoveli aj ostatné postavičky Sekorovej svetoznámej knihy – smiešny všadebol a vševed Truhlík, stále namosúrený slimák či krásna, ale krutá a povrchná lienka.

      Zažili sme veľký výlet do sveta chrobáčikov, v ktorom je aj malá šálka veľká ako kostolná veža a vyšplhať sa na púpavu predstavuje pre chrobáka veľké akrobatické číslo.

      Úsmevné dobrodružstvá Ferda Mravca sú určené pre divákov a ich rodičov, ktorí sa aspoň na chvíľu chcú vrátiť do detstva.Bol to skvelý kultúrny zážitok!

      Pred divadlom sme sa vyšantili na detskom ihrisku.

     • MDD

     • MDD oslávili žiaci 1. stupňa spoločenskými hrami a športovými súťažami, ktoré pre nich pripravili žiaci 9. ročníka. Žiaci 5.-8. ročníka strávili MDD s vojakmi v kasárňach v Leviciach.

     • Festival kumštu, remesla a zábavy - Banská Štiavnica - 24.5.2019

     • Žiaci našej školy navštívili 24.mája 2019 Festival  kumštu, remesla a zábavy v Banskej Štiavnici, ktorý sa konal na nádvorí Starého zámku. Pozreli sme si bábkové divadlo TYJÁTR a CONCORDIA. Počas dňa nás zabával historický šaško FJODOR. Vo svojom veselom vystúpení sa predstavilo DUO Kyseli Krastafci, pozreli sme si školu žonglovania. Veľmi nás zaujali štiavnickí fajkári a ich výroba fajok. Ďalej sa nám predstavili hrnčiari, kováči, pradiari, pletiari, košíkari, drotári, výrobcovia hračiek a švihadiel.Žiaci sa oboznámili s tradičnými slovenskými remeslami. Nakúpili si rôzne výrobky na pamiatku.A nechýbali ani sokoliari. Bol to deň plný zážitkov a zábavy.

     • English Star

     • English star

      Dňa 10.05.2019 sa na našej škole uskutočnila medzinárodná súťaž English Star. Naši žiaci sa umiestnili nasledovne:

      1. miesto – Sofia Kramárová (6.r) – 88%

      2. miesto – Diana Kálayová (9.r) – 78 %

      3. miesto – Sandra Leváková (8.r) – 65 %

      Gratulujeme úspešným riešiteľom a všetkým zapojeným do súťaže.

      Dúfame, že sa naša škola zapojí do tejto súťaže aj budúci školský rok.

       

   • Kontakty

    • PaedDr. Lucia Machová
    • Základná škola, Mochovská 4, Veľký Ďur
    • zsvdm4@gmail.com,
    • telefón: 036/ 6397 215 mobil: 0908 747 712
    • Mochovská 4 , 93534 Veľký Ďur
    • telefón: 0904 681 326
  • Fotogaléria

    zatiaľ žiadne údaje